ZŠ a MŠ Malá Skála

Návštěva dětí z partnerské školy z Moritzburgu

Návštěva dětí z partnerské školy z Moritzburgu

6. - 9. května nás navštívily děti z partnerské školy z Moritzburgu, se kterými si vybraní žáci 3.A a 4.A z naší školy dopisují v angličtině. Tentokrát byla organizace programu na naší škole.

První den jsme je vzali na prohlídku Pantheonu, kde si společně se svými kamarády prošli celou trasu i s povídáním v češtině a němčině. Po návratu prohlédli školu, rozloučili se se svými kamarády a jeli se ubytovat do nedalekého dětského tábora v Rakousích.

Druhý den nás čekala stopovaná do Křížku. Cílem byla Sklářská dílna u paní Andělové, kde si naši kamarádi z Moritzburgu prohlédli práci se sklem a sami si na památku vyfoukli kalíšek na svíčku. Odpoledne nás čekalo společné splutí na raftech do Dolánek a zpět do Rakous na koloběžkách. V táboře jsme závěr odpoledne ukončili společným grilováním, které pro všechny děti a učitele připravili rodiče našich dětí. Občerstvení bylo skvěle připravené, za to patří našim rodičům ještě jednou velký dík.

Poslední den už jsme jen kamarády doprovodili na nádraží v Malé Skále, kde jsme se s nimi rozloučili.

Letošní setkání se povedlo, děti si ho společně moc užily. Už se společně těšíme na příští rok, kdy pojedeme navštívit naše kamarády do Moritzburgu.

Datum vložení: 13. 5. 2024 13:19
Datum poslední aktualizace: 13. 5. 2024 13:22
Autor: Victor Trnka

Fotogalerie

Poslední přidaná fotografie

ZŠ - První pomoc v ŠD 2024