ZŠ a MŠ Malá Skála

ZŠ - Tým žáků 9. třídy se účastnil prezentace projektu Příběhy našich sousedů v Eurocentru v Jablonci n. N.

ZŠ - Tým žáků 9. třídy se účastnil prezentace projektu Příběhy našich sousedů v Eurocentru v Jablonci n. N.

Do projektu Příběhy našich sousedů, který se na Jablonecku koná letos již pošesté, se zapojilo celkem deset žákovských týmů z osmi základních škol a dvou gymnázií. Naši žáci zpovídali jednoho z nejlepších českých a československých horolezců Petra Prachtela.

V průběhu šesti měsíců žáci nejprve natáčeli vyprávění místních pamětníků a dohledávali dokumentární materiály k jejich příběhům. Ze shromážděných podkladů pak vytvořili vlastní dokumentární díla, která odborné i široké veřejnosti představili 04. 04. 2024 právě na slavnostní prezentaci. Mezi pamětníky, jejichž osudy děti zpracovávaly, je velice pozoruhodný mix osobností, a to od starousedlíků z Jablonecka a okolí po pamětníky, které sem zavedl osud.

Odkaz na veškeré dokumenty k projektu Petr Prachtel – Příběhy našich sousedů

Všem moc děkujeme za spolupráci.


 

Datum vložení: 5. 4. 2024 13:08
Datum poslední aktualizace: 9. 4. 2024 22:34
Autor: Victor Trnka

Fotogalerie

Nejnovější fotogalerie

ZŠ - Výlet dětí ze ŠD do Sedmihorek 2024