ZŠ a MŠ Malá Skála

MŠ - Den otevřených dveří - Čtvrtek 25.04.2024 od 8:00 do 11:00

ZŠ - Žáci 3.A a 4.A s partnerskou školou v Moritzburgu

ZŠ - Žáci 3.A a 4.A s partnerskou školou v Moritzburgu

Již 28 let probíhá partnerská spolupráce mezi naší školou a základní školou v německém Moritzburgu.
V průběhu školního roku si vždy 10 dětí ze třetí a čtvrté třídy dopisuje a v květnu se navštíví. Tento rok vyjela naše škola na návštěvu k nim do Německa.

Děti měly možnost se osobně setkat se svým kamarádem, aktivně využít angličtinu a vnitřně se namotivovat k dalšímu studiu. 
Strávili spolu několik dní. Na uvítání pro nás připravili rodiče německých žáků grilovací party a po uvítání se hráli seznamovací hry. Další den ráno se vyjelo na celodenní výlet do Českosaského Švýcarska s prohlídkami jeskyní a plavbu lodí přes Labe. Ve čtvrtek nás pozvali do jejich školy, na zámek Moritzburg, kde děti prožily nezapomenutelnou prohlídku v dobových kostýmech. Den byl ukončen dnem dětí, kdy škola ve spolupráci s rodiči připravili pohoštění a spoustu stanovišť s různými aktivitami - kolo štěstí, jízda na koni, hasičské auto, tvoření z filcu, keramiky, minigolf, atd. U všeho byl symbolický příspěvek, který se vybírá na uspořádání dalšího dne dětí. Cestu zpět na ubytování v kempu jsme jeli v povozu za koňmi. 
Děkujeme naší partnerské škole za nádherný program a příští rok se těšíme na jejich návštěvu u nás!
Datum vložení: 5. 6. 2023 14:01
Datum poslední aktualizace: 5. 6. 2023 14:04
Autor: Victor Trnka

Fotogalerie

Poslední přidaná fotografie

ZŠ - Výlet dětí ze ŠD do Sedmihorek 2024