ZŠ - Zahájení školního roku 2021/2022

Informace k zahájení nového školního roku.

První školní den (středa 1. 9.)

• 7:30 v kmenových třídách – testování, základní třídnické informace
  • 8:30 v tělocvičně – společné zahájení nového školního roku, vítání prvňáčků
  • 9:00 – ukončení prvního školního dne

Druhý školní den (čtvrtek 2. 9.)

• 1. stupeň – 4 vyučovací hodiny (7:30 až 11:10) – třídnické práce
  • 2. stupeň – 5 vyučovacích hodin (7:30 až 12:05) – třídnické práce

Od pátku 3. 9. – výuka dle standardního rozvrhu s aktuálními změnami

Šatna

• 1. 9. se žáci nebudou přezouvat. Třídní učitel jim přidělí klíč od skříňky
    (v 1.A proti vratné záloze 200,- Kč).
  • Od 2. 9. už se žáci přezouvat budou.

• Provoz školní jídelny bude pro žáky základní školy zahájen od 2. 9.
  • Je třeba, aby žáci hned 1. 9. nahlásili třídním, jestli budou chodit od 2. 9. na oběd.
  • Na oběd budou třídy chodit s pětiminutovými odstupy, aby se snížil počet osob ve školní jídelně.

• Provoz školní družiny bude zahájen od 2. 9.
  • Na začátku bude družina nabídnuta žákům 1. až 3. třídy. Pokud nebude naplněna kapacita, bude družina nabídnuta žákům 4. třídy. Pokud ani potom nebude naplněna kapacita, bude družina nabídnuta i žákům 5. třídy. V případě většího zájmu bude rozhodovat los.

Testování

• Je nařízeno preventivní screeningové testování všech žáků ve středu 1. 9.,
    v pondělí 6. 9. a ve čtvrtek 9. 9.
  • Testovat se bude neinvazivními antigenními samotesty. Je možné testovaní vlastními testy, pokud jsou schváleny ministerstvem zdravotnictví.
  • Testovat se nemusí žáci, kteří doloží certifikát o dokončeném očkovaní nebo potvrzení o prodělané nemoci covid-19 v posledních 180 dnech.

Nošení roušek/respirátorů

• Ve všech prostorách školy platí povinnost všech osob nosit aktuálně nařízený typ ochranu úst a nosu (žáci – respirátor nebo chirurgická rouška, ostatní – respirátor).
  • Výjimka platí při výuce a samozřejmě při konzumaci jídla a pití.

Rozvrh

• Na webu a v systému Bakaláři se rozvrh objeví až 1. 9.
    Výchozí verze rozvrhu je k dispozici zde >>>.
  • V novém školním roce bude lehce upraven čas zahájení 1. až 5. vyučovací hodiny.
  • 1. vyučovací hodina bude začínat v 7:30. 2. vyučovací hodina v 8:25, 3. vyučovací hodina v 9:30, 4. vyučovací hodina v 10:25, 5. vyučovací hodina v 11:20 a další hodiny se už nemění (6. od 12:15, 7. od 13:10, 8. od 14:05).

Školní agenda

• Veškerá školní agenda (rozvrh a jeho změny, známky, docházka, omlouvání absence, komunikace mezi rodiči a školou) je koncentrována do systému Bakaláři.
  • Ke každému žákovi jsou vytvořeny dva nezávislé vstupy do systému Bakaláři. Jeden pro samotného žáka, druhý pro zákonného zástupce.
  • Noví žáci a jejich rodiče dostanou své přístupové údaje v prvním týdnu školy.
  • Obnovu hesla u stávajících žáků (nebo jejich rodičů) zajišťuje ředitel školy.
  • V úterý 7. 9. proběhne od 15:00 školení práce se systémem Bakaláři. Zájemci o toto školení se mohou přihlásit u ředitele školy.

Podrobné informace k provozu škol od 1. 9. najdete v manuálu od MŠMT (odkaz zde >>>).

Datum vložení: 30. 8. 2021 10:34
Datum poslední aktualizace: 8. 9. 2021 16:07