ZŠ+MŠ - Provoz školy ve školním roce 2020/2021

Provoz celé školy se bude řídit manuálem vypracovaným MŠMT.

I když aktuálně nejsou roušky ve škole povinné, doporučuje vedení školy, aby každý žák měl u sebe alespoň jednu roušku a balení papírových kapesníků.

Klíčové body manuálu MŠMT

Základní hygienická pravidla

• Dodržování zásad osobní a provozní hygieny.
  • Skupinová izolace, event. sociální distance.
  • Opakovaná edukace.

Doporučení k provozu školy

• Školy zahájí ve školním roce 2020/2021 svou činnost v plném rozsahu v souladu se školskými právními předpisy.
  • Od dětí/žáků/studentů se před prvním příchodem do školy nevyžaduje prohlášení o bezinfekčnosti.
  • Nejsou stanovena žádná závazná plošná pravidla pro organizaci vstupu dětí/žáků/studentů do budovy školy a pohybu osob před budovou školy.
  • Nejsou stanovena žádná závazná plošná omezení počtu dětí/žáků/studentů ve třídách, odděleních, studijních skupinách či kurzech.
  • Doporučuje se, aby byl pobyt zákonných zástupců dětí a žáků a dalších osob uvnitř budovy škol a školských zařízení omezen, pokud to lze. V opačném případě se doporučuje dle možností školy vyčlenit zónu pro všechny cizí příchozí osoby s nastavením příslušných protiepidemických opatření podle pravidel vyplývajících z tzv. semaforu.
  • Jakákoliv osoba (žák, učitel, rodič, ...) s příznaky infekčního onemocnění nesmí vstoupit do budovy školy.

Pedagogická práce

• Na základě reflexe minulého školního roku maximálně individualizovat výuku s cílem odstraňování nerovností a navázání výuky na aktuální znalosti a dovednosti žáků.
  • Soustředit se na důležité výstupy RVP, kterých nebylo možné dosáhnout v uplynulém roce.
  • Klást důraz především na vzdělávací obsah českého jazyka, cizího jazyka, matematiky.

Celý manuál je ke stažení na https://www.msmt.cz/file/53629_1_1/

Datum vložení: 28. 8. 2020 7:24