ZŠ a MŠ Malá Skála Škola v ráji

Od 18.11. návrat 1.A a 2.A do školy

O škole

Budova školy byla dána do provozu v roce 1957. Od 3. 9. 2002 byla základní škola krátce vedena jako organizační složka obce Malá Skála. K 1. lednu 2003 však po schválení obecním zastupitelstvem a zařazení do sítě škol, přešla společně s mateřskou školou do právní subjektivity.

Základní škola je organizována jako úplná s 1. až 9. postupným ročníkem. Navštěvují ji žáci z Malé Skály a dojíždějí do ní i žáci z osad patřící pod obec Malá Skála, Sněhov, Mukařov, Bobov a Záborčí. Dále do ní dojíždí žáci z okolních obcí Líšný, Rakousy, Koberovy a v malé míře i žáci ze Železného Brodu a Turnova.

Vzhledem k vcelku dobré dopravní obslužnosti není větší problém tyto děti dopravovat do školy v Malé Skále. Škola vyšla vstříc dojíždějícím žákům úpravou zahájení vyučování na 7:35, aby měli možnost stihnout odpolední spoje při návratu domů.

Základní škola má k dispozici tři vzájemně propojené budovy. V nich 13 učeben (kmenové, odborné, ICT, dílny, cvičná kuchyň), 2 oddělení školní družiny, tělocvičnu a jídelnu s vlastní kuchyní. Dále ke škole náleží velkovní sportovní areál. K plaveckému výcviku využívá škola plaveckého bazénu v Jablonci n/N.

Zřizovatelem školy je obec Malá Skála, která je i vlastníkem celého objektu. Obec financuje provoz i údržbu budovy a v mezích svých možností školu průběžně opravuje a vybavuje.