rozšířené vyhledávání
ZŠ a MŠ Malá Skála Škola v ráji

Od 18.11. návrat 1.A a 2.A do školy

ZŠ - Novinky pro školní rok 2020/2021

Informace o elektronické žákovské knížce a dalších změnách.

 

Vedení školy
Ředitelem ZŠ a MŠ Malá Skála je od 1. 8. 2020 Lukáš Kočvara.
Dlouholetý ředitel školy Bohumír Finke přechází od 1. 8. 2020 na pozici zástupce ředitele.

Třídní učitelé
1.A - Monika Kovářová
2.A - Anna Balzerová
3.A - Ivana Jíšová
4.A - Lucie Nováková
5.A - Pavla Vlachová
6.A - Bohumír Finke
7.A - Alexandra Seidlová
8.A - Markéta Syslová
9.A - Helena Slivková

Jídelna
Odhlašování obědů je možné nejpozději v 7:00 daného dne pouze pomocí SMS na telefonní číslo 721 458 907.

Webové stránky
Na školních webových stránkách vpravo nahoře je několik důležitých odkazů.

Rozvrh
Můžete vybrat rozvrhy jednotlivých tříd, učitelů nebo učeben. Velkou výhodou je možnost volby mezi stálým rozvrhem a rozvrhem aktuálního týdne, který obsahuje veškeré změny na daný týden.

Změny rozvrhu
Jiný pohled na změny daného týdne.


Plán akcí
Souhrn plánovaných akcí je možné zobrazit v týdenním, měsíčním nebo pololetním režimu.

Jídelníček
Nejpozději v neděli zde bude zveřejněný jídelní lístek na následující týden.

Bakaláři
Vstup do webové aplikace školního evidenčního systému, kde je k dispozici rozsáhlá škála funkcí. Pro školní rok 2020/2021 jsou nejdůležitější dvě - "Klasifikace" (neboli elektronická žákovská knížka) a "Komens" (komunikační systém mezi školou a rodiči). Přístupové údaje dostanou žáci v prvním týdnu. Každý žák dostane dva malé proužky papíru. Na jednom budou přístupově údaje pro něj a na druhém přístupové údaje pro rodiče.

Ve školním roce 2020/2021 už žáci nebudou mít papírovou žákovskou knížku. Dostanou pouze žákovský průkaz, který bude sloužit hlavně jako omluvný list. Další informace, které byly v žákovské knížce, budou v systému Bakaláři. Známky najdete v záložce "Klasifikace" a další sdělení (poznámky, pochvaly, různé informace) najdete v záložce "Komens".

Komunikační systém Komens funguje velmi podobně jako email, ale jeho velkou výhodou je vyšší zabezpečení, předpřipravená databáze adresátů a lepší dohledatelnost komunikace. Od školního roku 2020/2021 je Komens primární cestou komunikace mezi školou a rodiči. Systém je nastaven tak, že pokud dostanete přes Komens zprávu, odešle se na Vaši mailovou adresu upozornění. Proto je velmi důležité, abyste správně vyplnily kontaktní email do formuláře, který děti přinesou v prvním týdnu ze školy.

Office 365
Vstup do webového rozhraní kancelářského balíku MS Office 365. Jedna z jeho aplikací (Teams) slouží jalo platforma pro distanční výuku. 


Systém Bakaláři i jednotlivé aplikace z balíku MS Office 365 mají také své mobilní aplikace, dostupné v Google Play a App Store.
 

Datum vložení: 28. 8. 2020 10:47
Datum poslední aktualizace: 30. 8. 2020 20:15
Autor: Správce Webu