ZŠ+MŠ - Provoz od pondělí 12.4.2021

MŠ – prezenční výuka předškoláků.
ZŠ – v týdnu od 12.4. prezenční výuka 1.A a 2.A.
ZŠ – v týdnu od 19.4. prezenční výuka 3.A, 4.A a 5.A.

Od pondělí 12.4.2021 dochází v mateřské a základní škole k částečnému návratu k prezenční výuce.

Režim výuky

• V mateřské škole se k prezenční výuce vrací pouze předškoláci.
  • První stupeň základní školy přechází na střídavou výuku se čtrnáctidenním cyklem. V prvním týdnu se bude prezenčně vzdělávat 1.A a 2.A. V druhém týdnu se bude prezenčně vzdělávat 3.A, 4.A a 5.A.
  • Druhý stupeň základní školy zůstává v režimu distanční výuky.
  • Výuka základní školy se ve všech třídách i ve všech režimech řídí aktuálním rozvrhem, který je dostupný na školním webu nebo v systému Bakaláři.

Testování

• Přítomnost v ZŠ i MŠ je podmíněna pravidelným testováním.
  • Testování bude probíhat v pondělí a ve čtvrtek, hned po vstupu do budovy.
  • K testování budou použity neinvazní antigenní testy.
  • Instruktážní video k testování je k dispozici zde >>>
  • U testování dětí a žáků prvního stupně je možná asistence zákonného zástupce.
  • V případě pozitivního výsledku při pondělním testu musí testovaný neprodleně opustit budovu školy.
  • V případě pozitivního výsledku při čtvrtečním testu musí opustit budovu školy nejen testovaný, ale i celá jeho třída.
  • Podrobnější informace k testování najdete zde >>>.
  • Škola také zajistí testování žáků před přijímacími zkouškami na střední školy.

Zakrytí úst a nosu

• Pro všechny zaměstnance ZŠ a MŠ platí povinnost nosit respirátor bez výdechu (certifikace FFP2/KN95).
  • Pro žáky ZŠ platí povinnost nosit respirátor bez výdechu (certifikace FFP2/KN95) nebo zdravotnickou obličejovou masku (certifikace ČSN EN 14683+AC).
  • Děti v MŠ nejsou povinny nosit ochranný prostředek k zakrytí úst a nosu.

Školní jídelna

• Žáci a děti v režimu prezenční výuky jsou automaticky přihlášeni ke školnímu stravování.
  • Žáci a děti v režimu distanční výuky mají stále možnost odběru obědů do vlastních jídlonosičů. Obědy je třeba objednat nejpozději v pátek 9.4. ve 12:00 u vedoucí školní jídelny.

Školní družina

• Pro žáky v režimu prezenční výuky bude ranní i odpolední družina v provozu v obvyklém rozsahu.
  • Z důvodu evidence testování je nutné předem nahlásit využití školní družiny (zprávou pro ředitelství v systému Bakaláři/Komens nebo na email vedeni@zsmalaskala.cz).

Datum vložení: 8. 4. 2021 21:54
Datum poslední aktualizace: 8. 4. 2021 22:03